Kantoni Condé-en-Brie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Condé-en-Brie
Canton de Condé-en-Brie
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Château-Thierry
Kryeqëndra Condé-en-Brie
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 242,8 km2
Popullsia 8.717 banorë 2009
Dendësia 35,9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 210
Kantoni Condé-en-Brie – harta_foto

Kantoni Condé-en-Brie (frëngjisht: Canton de Condé-en-Brie) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Condé-en-Brie. Ka sipërfaqe 242.8km2 dhe popullsi 8717 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Condé-en-Brie aktualisht përbëhet nga 27 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]