Kantoni La Fère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Fère
Canton de Fère
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Laon
Kryeqëndra La Fère
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 154,52 km2
Popullsia 12.358 banorë 2009
Dendësia 79,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 214
Kantoni La Fère – harta_foto

Kantoni La Fère (frëngjisht: Canton de La Fère) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Fère. Ka sipërfaqe 154.52km2 dhe popullsi 12358 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Fère aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]