Kantoni Villers-Cotterêts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villers-Cotterêts
Canton de Villers-Cotterêts
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Soissons
Kryeqëndra Villers-Cotterêts
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 240,42 km2
Popullsia 15.311 banorë 2009
Dendësia 63,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 236
Kantoni Villers-Cotterêts – harta_foto

Kantoni Villers-Cotterêts (frëngjisht: Canton de Villers-Cotterêts) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villers-Cotterêts. Ka sipërfaqe 240.42km2 dhe popullsi 15311 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villers-Cotterêts aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]