Kantoni Soissons-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Soissons-Sud
Canton de Soissons-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Soissons
Kryeqëndra Soissons
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 64,69 km2
Popullsia 27.723 banorë 2009
Dendësia 428,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 241
Kantoni Soissons-Sud – harta_foto

Kantoni Soissons-Sud (frëngjisht: Canton de Soissons-Sud) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Soissons. Ka sipërfaqe 64.69km2 dhe popullsi 27723 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Soissons-Sud aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]