Kantoni Moÿ-de-l'Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Moÿ-de-l'Aisne
Canton de Moÿ-de-l'Aisne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Saint-Quentin
Kryeqëndra Moÿ-de-l'Aisne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 127,56 km2
Popullsia 7.951 banorë 2009
Dendësia 62,33 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 220
Kantoni Moÿ-de-l'Aisne – harta_foto

Kantoni Moÿ-de-l'Aisne (frëngjisht: Canton de Moÿ-de-l'Aisne) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Moÿ-de-l'Aisne. Ka sipërfaqe 127.56km2 dhe popullsi 7951 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Moÿ-de-l'Aisne aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]