Pllaçica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Plloçicë)
Pllaçicë
Gurakuq
Fshat

Pllaçicë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurakuq.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]