Ndryshimi mes inspektimeve të "Pogradeci"

Jump to navigation Jump to search
6 bytes removed ,  4 vjet më parë
 
=== Kryetarë ===
[[Kryetari i Bashkisë|Kryetar i Bashkisë]] së Pogradecit është [[ArtanEduart Shkëmbi]]Kapri. Pas [[zgjedhjet vendore në Shqipëri (2011)|zgjedhjeve komunale]] të majit 2011, Artan Shkëmbi të Aleancës për të Ardhmen (AA) morri 7580 vota, ndersa Luan Topçiu të Aleancës për Qytetarin (AQ) morri 5837 vota. Për këshillin bashkiak [[Partia Socialiste e Shqipërisë|PS]]-ja morri shumicën me 3729 vota, [[Partia Demokratike e Shqipërisë|PD]]-ja morri 1912 vota dhe [[Lëvizja Socialiste për Integrim|LSI]]-ja morri 1276 vota nga qytetarët.
 
=== Këshilli bashkiak ===
Anonymous user

Menyja e navigimit