Darmstadtiumi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Darmstadtium)
Jump to navigation Jump to search
Darmstadtiumi

Darmstadtiumi është element artificial radioaktiv i zbuluar nga instituti per kerkime për ione të rënda (Gesellschaft für Schwerionenforschung) në Darmstadt, Gjermani.

Përbërja[redakto | përpunoni burim]

Kombinimet kimike[redakto | përpunoni burim]

Përdorimi[redakto | përpunoni burim]

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]


Nuvola apps edu science.svg Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.