Kaliforniumi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kalifornium)
Jump to navigation Jump to search
Kaliforniumi

Kaliforniumi është një element kimik me simbolin Cf dhe numrin atomik 98.