Ksenoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Xenoni)
Jump to navigation Jump to search
Ksenoni

Ksenoni është një element kimik me simbolin Xe dhe numrin atomik 54.

 Commons: Ksenoni – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale