Aghjabadi (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Aghjabadi (kthjellim)


Aghjabadi
Ağcabədi
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Aran
Kryeqëndra Aghjabadi
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.760 km2
Popullsia 124.000 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 70,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Aghjabadi – harta_foto

Aghjabadi (Gjuha azere: Ağcabədi) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Aran në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 124000 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1760 km².[1] Aghjabadi është kryeqëndra e rajonit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga the original më 2012-12-05.