Ujar (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ujar (kthjellim)


Ujar
Ucar
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Aran
Kryeqëndra Ujar
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 850 km2
Popullsia 79.800 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 93,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Ujar (Gjuha azere: Ucar) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Aran në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 79800 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 850 km².[1] Ujar është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)