Shirvan (qytet)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Shirvan (kthjellim)


Shirvan
Şirvan
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Aran
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 30 km2
Popullsia 78.700 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 2.623,33 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Shirvan (Gjuha azere: Şirvan) është një qytet pjesë e rajonit ekonomik Aran në Azerbajxhan. Deri në 28 prill, 2008 është quajtur Ali Bajramli (Əli Bayramlı). Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se qyteti ka një popullsi prej 78700 banorësh. Sipërfaqja e qytetit është 30 km².[1] Shirvan gëzon të njëjtin status me rajonet e Azerbajxhanit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)[lidhje e vdekur]