Ismailli (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ismailli (kthjellim)


Ismailli
İsmayıllı
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Daglig-Shirvan
Kryeqëndra Ismailli
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 2.060 km2
Popullsia 80.900 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 39,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Ismailli – harta_foto

Ismailli (Gjuha azere: İsmayıllı) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Daglig-Shirvan në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 80900 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 2060 km².[1] Ismailli është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)