Beylagan (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Beylagan (kthjellim)


Beylagan
Beyləqan
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Aran
Kryeqëndra Beylagan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.130 km2
Popullsia 87.900 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 77,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Beylagan – harta_foto

Beylagan (Gjuha azere: Beyləqan) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Aran në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 87900 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1130 km².[1] Beylagan është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)