Goranboy (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Goranboy (kthjellim)


Goranboy
Goranboy
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Ganja-Qazakh
Kryeqëndra Goranboy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.760 km2
Popullsia 96.200 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 54,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Goranboy – harta_foto

Goranboy (Gjuha azere: Goranboy) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Ganja-Qazakh në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 96200 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1760 km².[1] Goranboy është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)