Naftalan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Naftalan (kthjellim)


Naftalan
Naftalan
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Ganja-Qazakh
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 30 km2
Popullsia 9.100 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 303,33 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Naftalan

Naftalan (Gjuha azere: Naftalan) është një qytet pjesë e rajonit ekonomik Ganja-Qazakh në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se qyteti ka një popullsi prej 9100 banorësh. Sipërfaqja e qytetit është 30 km².[1] Naftalan gëzon të njëjtin status me rajonet e Azerbajxhanit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)[lidhje e vdekur]