Agstafa (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Agstafa (kthjellim)


Agstafa
Ağstafa
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Ganja-Qazakh
Kryeqëndra Agstafa
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.500 km2
Popullsia 81.400 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 54,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Agstafa (Gjuha azere: Ağstafa) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Ganja-Qazakh në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 81400 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1500 km².[1] Agstafa është kryeqëndra e rajonit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". World Gazetteer. Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 3 qershor 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)