Salyan (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Salyan (kthjellim)


Salyan
Salyan
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Aran
Kryeqëndra Salyan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.790 km2
Popullsia 124.900 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 69,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Salyan (Gjuha azere: Salyan) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Aran në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 124900 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1790 km².[1] Salyan është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)[lidhje e vdekur]