Hajigabul (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hajigabul (kthjellim)


Hajigabul
Hacıqabul
—  Rajon (Qark)  —
Pamje nga Hajigabul (rajon)

Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Aran
Kryeqëndra Qazimemmed
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.640 km2
Popullsia 67.300 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 41,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Hajigabul – harta_foto

Hajigabul (Gjuha azere: Hacıqabul) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Aran në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 67300 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1640 km².[1] Qazimemmed është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)