Lerik (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Lerik (kthjellim)


Lerik
Lerik
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Lankaran
Kryeqëndra Lerik
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.080 km2
Popullsia 76.400 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 70,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Lerik (Gjuha azere: Lerik) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Lankaran në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 76400 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1080 km².[1] Lerik është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)[lidhje e vdekur]