Zangilan (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zangilan (kthjellim)


Zangilan
Zəngilan
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Kalbajar-Lachin
Kryeqëndra Zangilan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 710 km2
Popullsia 40.500 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 57,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Zangilan (Gjuha azere: Zəngilan) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Kalbajar-Lachin në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 40500 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 710 km².[1] Zangilan është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com" (në anglisht). Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.