Qubadli (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Qubadli (kthjellim)


Qubadli
Qubadlı
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Kalbajar-Lachin
Kryeqëndra Qubadli
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 800 km2
Popullsia 36.700 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 45,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Qubadli (Gjuha azere: Qubadlı) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Kalbajar-Lachin në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 36700 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 800 km².[1] Qubadli është kryeqëndra e rajonit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative e Azerbajxhanit