Zardab (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zardab (kthjellim)


Zardab
Zərdab
—  Rajon (Rrëth)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Aran
Kryeqëndra Zardab
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 860 km2
Popullsia 54.000 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 62,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Zardab (Gjuha azere: Zərdab) është një rajon (rrëth) pjesë e rajonit ekonomik Aran në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 54000 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 860 km².[1] Zardab është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.[lidhje e vdekur]