Gadabay (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gadabay (kthjellim)


Gadabay
Gədəbəy
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Ganja-Qazakh
Kryeqëndra Gadabay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.290 km2
Popullsia 95.000 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 73,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Gadabay – harta_foto

Gadabay (Gjuha azere: Gədəbəy) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Ganja-Qazakh në Azerbajxhan. Kufizohet me një enklavë në Armeni. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 95000 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1290 km².[1] Gadabay është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)