Khizi (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Khizi (kthjellim)


Khizi
Xızı
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Absheron
Kryeqëndra Khizi
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.850 km2
Popullsia 14.700 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 7,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Khizi (Gjuha azere: Xızı) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Absheron në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 14700 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1850 km².[1] Khizi është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)