Astara (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Astara (kthjellim)


Astara
Astara
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Lankaran
Kryeqëndra Astara
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 620 km2
Popullsia 98.300 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 158,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Astara – harta_foto

Astara (Gjuha azere: Astara) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Lankaran në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 98300 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 620 km².[1] Astara është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 2012-12-05. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)