Bellocërka (Rupisht)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellocërkë
Ασπροκκλησιά
Fshat
Vendndodhja
Bellocërkë is located in Greqia
Bellocërkë
Bellocërkë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Rupishtit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 24′ 22″ Veri

21° 15′ 23″ Lindje

Bellocërkë (maqedonisht: Бела Црква/Bella Crkva; greqisht: Ασπροκκλησιά/Asprokklisiá) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]