Tuholi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tuhol
Πεύκος
Fshat
Vendndodhja
Tuhol is located in Greqia
Tuhol
Tuhol
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Nestramit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 23′ 21″ Veri

20° 57′ 13″ Lindje

Tuhol (greqisht: Πεύκος/Pefkos) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Τούχουλη/Toúkhouli.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]