Zhelini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhelin
Χιλιόδενδρον
Fshat
Vendndodhja
Zhelin is located in Greqia
Zhelin
Zhelin
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Kosturit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 29′ 14″ Veri

21° 11′ 29″ Lindje

Zhelin (greqisht: Χιλιόδενδρον/Khiliódendron) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ζελήνη/Zelíni.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]