Draniçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Draniç
Κρανοχώρι
Fshat
Vendndodhja
Draniç is located in Greqia
Draniç
Draniç
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Nestramit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 27′ 27″ Veri

21° 5′ 57″ Lindje

Draniç (greqisht: Κρανοχώρι/Kranokhóri) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Δρανίτσι/Dranítsi.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]