Janoveni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Janoven
Γιαννοχώριον
Fshat
Vendndodhja
Janoven is located in Greqia
Janoven
Janoven
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Nestramit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1124 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 26′ 54″ Veri

20° 55′ 31″ Lindje

Janoven (greqisht: Γιαννοχώριον/Yiannokhórion) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Γιαννοβαίνη/Yiannovaíni.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]