Galishti (Kostur)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Galisht
Ωμορφοκκλησιά
Fshat
Vendndodhja
Galisht is located in Greqia
Galisht
Galisht
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Kosturit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 887 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 25′ 47″ Veri

21° 7′ 12″ Lindje

Galisht (greqisht: Ωμορφοκκλησιά/Omorfokklisiá) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Γκάλιστα/Gkálista.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]