Slivanji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Slivanj
Κορομηλιά
Fshat
Vendndodhja
Slivanj is located in Greqia
Slivanj
Slivanj
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Kosturit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 32′ 8″ Veri

21° 10′ 56″ Lindje

Slivanj (greqisht: Κορομηλιά/Koromiliá) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Σλίβενη/Slíveni.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]