Nestrami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nestram
Νεστόριο
Fshat
Vendndodhja
Nestram is located in Greqia
Nestram
Nestram
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Nestramit
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Maqedonia Perëndimore
Lartësia 779 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 24′ 48″ Veri

21° 3′ 40″ Lindje

Nestram (greqisht: Νεστόριο/Nestório) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Νεστράμι/Nestrámi.[1] Në vitin 1928, emri i vendbanimit ishte ndryshuar prej Άγιος Νέστωρ/Áyios Néstor më emrin greke të tjerë si Νεστόριον/Nestórion.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]