Grënçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grënç
Φτελιά
Fshat
Vendndodhja
Grënç is located in Greqia
Grënç
Grënç
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Nestramit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 828 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 27′ 41″ Veri

21° 4′ 23″ Lindje

Grënç (greqisht: Φτελιά/Fteliá) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Γκρέντση/Gkréntsi.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]