Oshanji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oshanj
Οινόη
Fshat
Vendndodhja
Oshanj is located in Greqia
Oshanj
Oshanj
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Kosturit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 30′ 60″ Veri

21° 5′ 4″ Lindje

Oshanj (greqisht: Οινόη/Oinói) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Όσιανη/Ósiani.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Πανδέκτης: Ósiani - Oinói". Arkivuar nga origjinali më 1 maj 2013. Marrë më 30 tetor 2012. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)