Slimica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Slimicë
Τρίλοφος
Fshat
Vendndodhja
Slimicë is located in Greqia
Slimicë
Slimicë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Nestramit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1054 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 27′ 35″ Veri

20° 52′ 26″ Lindje

Slimicë (greqisht: Τρίλοφος/Trílofos) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1950, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Σλημνίτσα/Slimnítsa.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]