Umocka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Umockë
Λιβαδοτόπι
Fshat
Vendndodhja
Umockë is located in Greqia
Umockë
Umockë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Nestramit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1081 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 25′ 18″ Veri

20° 57′ 36″ Lindje

Umockë edhe Omockë (greqisht: Λιβαδοτόπι/Livadotópi) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Όμοτσκον/Ómotskon.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]