Çakonji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çakonj
Τσάκονη
Fshat
Vendndodhja
Çakonj is located in Greqia
Çakonj
Çakonj
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Kosturit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 28′ 40″ Veri

21° 9′ 37″ Lindje

Çakonj (greqisht: Τσάκονη/Tsákoni) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]