Pilkati (Kostur)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pilkat
Μονόπυλον
Fshat
Vendndodhja
Pilkat is located in Greqia
Pilkat
Pilkat
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Nestramit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1041 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 27′ 29″ Veri

20° 54′ 7″ Lindje

Pilkat (greqisht: Μονόπυλον/Monópilon) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Πελκάτη/Pelkáti.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]