Zhupanishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhupanisht
Άνω Λεύκη
Fshat
Vendndodhja
Zhupanisht is located in Greqia
Zhupanisht
Zhupanisht
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Kosturit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 857 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 32′ 5″ Veri

21° 12′ 46″ Lindje

Zhupanisht (greqisht: Άνω Λεύκη/Áno Lefki) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ζουπάνιτσα/Zoupánitsa.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]