Pesiaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pesiak
Αμμουδάρα
Fshat
Vendndodhja
Pesiak is located in Greqia
Pesiak
Pesiak
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Rupishtit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 597 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 25′ 24″ Veri

21° 16′ 39″ Lindje

Pesiak (greqisht: Αμμουδάρα/Ammoudára) është fshat në qarkun e Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Πισιάκοι/Pisiákoi.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]