Kostineci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kostinec
Ιεροπηγή
Fshat
Vendndodhja
Kostinec is located in Greqia
Kostinec
Kostinec
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Kosturit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 34′ 44″ Veri

21° 4′ 52″ Lindje

Kostinec (greqisht: Ιεροπηγή/Ieropiyí) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κοστενέτσι/Kostenétsi.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]