Jump to content

Flamuri i Gjibraltarit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i Gjibraltarit
Flamuri i Gjibraltarit

Flamuri i Gjibraltarit është Stema e Gjibraltarit e zgjatur, e cila iu dha Gjibraltarit nga Mbretëresha Isabella of Castile më 10 korrik 1502.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]