Flamuri i Ishujve Faroe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i Ishujve Faroe

Flamuri i Ishujve Faroe është një kryq i rrotulluar, siç është rasti edhe tek Flamujt e tjerë Nordik. Kjo traditë është filluar nga Flamuri i Danimarkës. Flamuri quhet Merkið që në shqip do të thotë banderola ose shenja.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]