Flamuri i Serbisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri kombëtar i Serbisë
Flamuri shtetëror i Serbisë

Flamuri i Serbisë është një trengjyrësh me Ngjyrat Pan-Sllavike, me tri vija të barabarta horizontale, e kuqe, e kaltë dhe e bardhë, dhe Stema e Serbisë është e kthyer vertikalisht ndodhet në të majtë të qendrës[1].

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Препорука о коришћењу грба, заставе и химне Републике Србије". Arkivuar nga origjinali më 13 tetor 2008. Marrë më 20 maj 2008. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)