Flamuri i Kroacisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i Kroacisë

Flamuri i Kroacisë përbëhet nga tri vija të barabarta, horizontale në ngjyrat pan-Sllave, e kuqe, e bardhë dhe e kaltër, ndërsa në mes ka Stemën kroate.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]