Flamuri i Moldavisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i Moldavisë

Flamuri kombëtar i Moldavisë është një trengjyrësh vertikal me ngjyrë të kaltër, të verdhë, dhe të kuqe, dhe me stemën në mes. Proporcionet e flamurit janë 1:2 [1].

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]