Jump to content

Flamuri i Uellsit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i Uellsit

Flamuri i Uellsit quhet Dragoi i kuq, ai përbëhet nga nga një dragua, në një fushë të gjelbër dhe të bardhë. Përfaqësimi ekzakt i dragoit nuk ekziston prandaj si tek shumë flamuj të tjerë (përfshirë atë shqiptar) ekzistojnë shumë variante të dragoit.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]